ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Toto nono & All ska pones

06.03.04 | Skaven | Koncerty & festivaly

koncert s velkým ká aneb co se nevejde do závorek...

Koncert v bazárku zahájíli karvinští All ska pones - kytara, basa, bicí, klávesy, saxofon, a trubka, tedy takřka tradiční složení na tradiční ska. Absence zpěvačky donutila zpívat kytaristu a nutno říci, že tím skladby získaly na ráznosti a vůbec to neznělo zle. Diváctvo se rozdýchalo a když dorazili Toto nono z Mohelnice, začaly se dít věci.
Zběsilý koncert dvou bicích sad (a že těch škopků bylo!) jako by nestačil (samotná souhra musí být pekelně těžká), vynikající kytara, basa, klávesy a pozoun (omlouvám se pokud jsem tento dechový nástroj pojmenoval špatně) vytvářely veselé a hravé skladby vystřelující do všech možných stylů a směrů. Skvěle se doplňující a prolínající sólové party, žádné fidlání, ale nádherná sóla, zkrátka radost pohledět.
To vše v neustálém zběsilém rytmu, protože si jistě dokážete představit, co se dá zahrát na dvoje bicí. Ke skladbě Jungle si kapela přizvala ještě dva hráče na didgeridoo a to byla teprve zvuková mela.
Jednoznačně skvělá byla skladba Breezy, kde ústřední melodii vytvářely porůznu střídavě všechny nástroje (dokonce i bicí) a píseň tak vyznívala nádherně barevně a plně.
Diváctvo spíše posedávalo a obdivně houkalo, ale o to více prostoru zůstalo před kapelou k tanci a k poslechu a hlavně ke koukání, protože k vidění toho bylo opravdu hodně.
Toto nono je v Ostravě poměrně málo známá kapela, přesto věřím, že tímto koncertem vstoupila do povědomí všech návštěvníků Hudebního Bazaru, neboť rozhodně stojí za povšimnutí. Pokud budete mít příležitost kapelu shlédnout naživo, rozhodně si ji nenechejte ujít, je to opravdový hudební zážitek.

Další fotky naleznete na ov-kluby.net

>Všechny obrázky

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 




› Online 4

› Zeď




Utrhor
(03.06.25, 08:24)
https://bandzone.cz/folkolorit

Utrhor
(31.05.25, 09:06)
Miniturné kapely Folkolorit: 27.6.2025 - 19:00 - Lipová okr.PV - hrádek Špacírštejn, 28.6. - 16:00 Lesní bar - samota Pohodlí okr.PV, 29.6. - 12:00 Zámek Ptení okr.PV - vstup zdarma - hudení nástroje sebou.

čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2025 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14780
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6490
autorů: 867