ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Legendy Armandie

06.05.04 | Skaven | Hry

Preview alternativního fantasy rpg systému.

LA jsou hrou na hrdiny (rpg) zaoleženou na principech "fantasy" světa Armandie. Hra nikterak neupřednostňuje žádné typy hraní, proto si příjdou na své jak zarputilí vypravěči tak milovníci soubojů. Hra vzniká od roku 1997 s malými přestávkami, o její vývoj se zasloužil Zajíc a Bubla (nejen svými disputacemi). Dímto jim díky.

Systém ověřování
Veškeré ověřování se provádí hodem dvacenistěnnou kostkou, souboje charakteristik jsou upraveny tak, že k vyhodnocení stačí pouze jeden hod namísto dvou.

Rasy a povolání
Základních ras je šest. Vyplývají z podoby světa Armandie, avšak pro potřeby hraní v jiných světechl lze jednoduše stvořit rasy další.
Ačkoli je hra postavena na "dovednostním systému", existuje zde šest povolání - jakýchsi dovednostních souborů, či chcete-li cest, po kterých se hrdina vydává. Postavu si pak hráč vybaví dovednostmi dle svých představ v rámci svého povolání. Povolání se dají kombinovat, vzělání postav se da rozšířit o další dovenostní soubory, které nejsou zahrnuty v žádném z povolání.

Vlastnosti
Hrdina je vybaven devíti vlastnostmi, jejichž velikost si určuje sám pomocí přidělování charakterových bodů na základě určitých pravidel rasy. Každá z vlastností je ve hře důležitá (má nějaké praktické číselné ohodnocení, které má přímý vliv na fugování či rozvoj postavy), proto rozvržení vlastností určuje celkový charakter vaši postavy.

Boj
Souboj je řešen pomocí akčních bodů přidělovaných dle rychlosti postavy, což hru zpřehledňje a vnáší do bojování trochu taktiky. Na výběr je slušné množství zbraní a zbrojí, každá zbraň má alespoň dva druhy útoků. Každý útok je řešen jediným hodem kostkou, kromě obyčejného tlučení můžete mířit na jednotlivé části těla, pokoušet se o různé cíle útoků.

Magie
V Armandii je několik druhů magie, skupiny kouzel se navzájem liší a to i v rámci jediného povolání, samozřejmostí jsou lektvary, lahvičky, kněžská zaříkání i klasická útočná kouzla, ale například i runy či kostěná magie.

Jak na Legendy Armandie
Nutno podotknouti, že hra se stále vyvíjí. Stále hrajeme a testujeme pravidla, proto kdokoli by se chtěl zapojit do tvorby nebo si chtěl jen pravidla prohlédnout, má možnost zde.

Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 3

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866