ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Hrdinové fantasy

02.09.04 | Skaven | Hry

Preview jedné z nejznámějších českých (donedávna free) rpg.

Hrdinové fantasy, donedávna známí pod názvem Fantasy, se dožívají deseti let. Během této dlouhé doby svého vývoje pokročila od nádstavby pro Drd k vlastnímu světu i herním pravidlům které jistě stojí za pozornost. Pravidla tvoří čtyři knihy - Základní pravidla, Příručka pro Pána Hry a svět ILLIADOR, Tajná Umění a Bestiář. V Základních pravidlech naleznete mnohou radu, kterak se pohybovat ve světě hraní rolí, autoři se poměrně podrobně zabývají roleplayingem - hraním rolí, poskytují nováčkům množství informací, kterak hrát postavu, jak zacházet s herními a neherními informacemi nebo dle čeho vybírat svou postavu.
Hrdinové fantasy jsou postaveni na dovednostním systému, je předděláno několik klasických archetypů (válečník, kouzelník, zloděj...), hráči si však mohou vytvářet postavy šité přímo namíru. Nechybí ani systém určování charakteru a světonázoru vytvářených hrdinů za pomocí přidělování "vztahových" bodů.
Co se týče ověřování, to se provádí hodem 1k6+ ala člověče nezlob se - tedy pokud hodíte šestku, házíte ještě jednou. Nakolik je to šťastné řešení můžete skonzultovat s autory, kteří si za svou volbou pevně stojí.
Nuže, podtrženo sečteno, hra obsahuje všechny "trendy" moderních rpg - od podporování role playingu (hraní postav) po snahu odstaranit H&S (z angličtiny hack and slash - tedy pustopusté vymlacování dungeonů) - rozšířením souboje a obohacením válečnických druhů útoků, odlišováním obrany a kvality zbroje atd.
Hrdinové fantasy více méně nabízí pravidla, která napravují chyby Drd a předkládají ucházející alternativu. Do jaké míry se to daří zjistíte brzy sami: datum vydání je konec listopadu, začátek prosince 2004. Doufejme jen, že věci nepůjdou tak "rychle" jako u Altarů. Kvůli knižnímu vydání byla pravidla stažena z internetu (v knižní verzi se navíc objeví několik vylepšení oproti webové - např. sjednocení hodů apod.), v budoucnosti se však objeví pravidla "lite" a hra "Hrdinove Techu" opět volně ku stažení ze stránek.

Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 4

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866