ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Hobiti aneb není nadto pořádně se nadlábnout

19.03.07 | Skaven | Hry

Vcelku nenápadně se nakladatelství Straky na vrbě rozhodlo vydat karetní hru na motivy hobitího života. Jedná se o příjemnou hříčku, kterou by žádný hračička neměl minout.

Hra je určena pro 3 až 8 hráčů, ideální počet se jeví okolo čtyř osob, kdy hra příjemně odsýpá (do půlhodinky máte odehráno, ve třech je hra ještě rychlejší). Cílem hry je být tím nejvypasenějším hobitem, který toho nejvíc sní a vypije a ještě si k tomu žije v nejlepším přepychu. Během hry se počítají získané body, hráč který jich jako první získá 50 vyhrává set (je dobré mít ke hře papír a tužku na zapisování bodů). Takovýchto setů se dá odehrát několik, hraje se na součet bodů, nikoli na počet vítězství.

Průběh hry je celkem jednoduchý, hobiti hrabou zásoby, sem tam někdo vyhlásí žranici nebo pitku a pak se hráči předhánějí v tom, kdo toho sní/vypije. Ve hře jsou však rovněž škodící karty, které na ubohého hobita mohou seslat abstinenci, průjem či hlavobol. Posledním druhem karet je „vybavení“ – všeliké slušivé kloboučky, vyřezávané fajfky a vycházkové hole, které svému držiteli přidávají další porci vítězných bodů (pozor na zloděje!).

Přestože má hráč ve svém tahu několikero možných kombinací zahrání, hra má v sobě relativně velký podíl náhody. Spousta akcí se dá naplánovat, ale často jste závislí na tom, jaká karta Vám příjde. Hra má ale velmi osobitou atmosféru a hlavně veselý průběh. Pro svou jednoduchost se hodí třebas i do hospody, když se Vám nechce nějak závratně přemýšlet.

Nakonec bych rád zmínil technické zpracování – karty mají nestandartní rozměr (jsou protáhlejší než běžné karty) a tak se poněkud hůře míchají. Svůj podíl na om má i tenký materiál, z nějž jsou vyrobeny. Na druhou stranu jsou alespoň voděodolné a docela pěkně graficky vyvedené. Jestli si rádi hrajete, vřele doporučuji tuhle hříčku sehnatelnou za stokorunu pořídit. Není nad pořádnou virtuální žranici…


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 4

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14769
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6445
autorů: 866