ikona.png, 0 kB Nokturno.net / články

  

+ přidej: dílko | obrázek» přihlásit | zaregistruj se

Magorovo Vydří 2003

07.07.03 | Skaven | Koncerty & festivaly

tak - a další pseudoundergroundový magorův počin jsme zdárně přežili. desítky kapel, litry piva - Magorův statek od 4.7 do 6.7.

Čtvrtek 3.7. - statek je prázdný. Na plácku za stodolou stojí obří stánek s několika výčepy, na cestě do Prostředního Vydří se motá několikero vlasatých individuí. Kol desáté večer se roztáčejí pípy.

Pátek 4.7. Začínají se objevovat první auta, téměř do pěti hodin se však nic obzvláštního neděje. Konečně dorážejí první kapely a začíná se hrát. Vystupují kapely Hally Belly, Lyrika putyka, BBP, Práva pupku a New Kids Underground, později k večeru též Benjamin band s devítiletým bubeníkem, Insania, Nátěrová hmota. Nezaujat usínám.
Brzy z rána vstávají oživlé mrtvoly, vláčná těla polehávají okolo stodoly. Kol poledne začínají hrát první kapely. Vyzdvihnul bych kupříkladu kapelu Povětroň - bigbít s flétnou, Los Perdidos - vynikající španělsky zpívané ska/punk, Špinavé nádobí, Dášu Vokatou vytrhovanou z hraní různými individuy z kapely the Hever & Vazelina. Výborný je též operně - folkový počin s kytarou, zvoncem, čajovou konvicí a paní v rudých šatech.
Zlomový moment je performance světoznámých the Hever and vazelina band sypajících na publikum vše od pečiva přes špinavé prádlo po peří. Vrcholem je též hořící plechovkový kříž. Na večer naskakuje punková sekce - Totální nasazení, A bude hůř, Sex deviants. Zaujala mě obzvláště poslední zmíněná kapela - rychlý melodický punk s pochodující zpívající slečnou.
Kol jedné hodiny noční startuje poslední fáze. Varietní vystoupení Nahoru po schodišti dolů bandu rozeskáče celou stodolu. Tři sestry se svým saxofónem, houslemi a tahací harmonikou evokující spíše soubor folklórní přerušen přerušením dodávky piva hrá spíše starší kousky. Únava je znát jak na účinkujících, tak na publiku. Bratři Karamazova ač ve všelikém duševním a fyzickém rozpoložení vítají nadcházející den, po nich první ranní punk - In public ill. Víc jsem již nevydržel.

V neděli obohacen o několikero Magorových básní a jiných, nejen hudebních zážitků odjíždím. Nu. Tak zase za rok.

Související články


Diskuze

 Přidat komentář 
› Online 8

› Zeď
čtenář Antilistí
(28.11.23, 19:14)
Já jsem tady furt...

Lakmé
(19.11.23, 17:13)
Taky sem semtam zabloudím, z nostalgie, pro pocit ...

čtenář Donar Tyr
(11.11.23, 01:51)
Ano, občas se sem vracím do minulosti... Je to hezký pocit :).

natir
(06.05.23, 13:33)
Kamarádové, jste tu alespoň občas? Alespoň na skok? Alespoň?

všechny zprávy | RSS


O nokturnu

Nokturno je místem pro všechny milovníky fantasie, dobrého počtení a rozumné rozpravy.

©1999-2024 Skaven

Shrnutí

komentářů: 14774
článků: 557
obrázků: 3653
dílek: 6451
autorů: 866